Na Stadionie Miejskim powstanie podgrzewana murawa. Zobaczcie FOTO

KATEGORIA: SPORT / 18 grudnia 2020

Fot. Paweł Bialic

Trwają prace modernizacyjne na Stadionie Miejskim „Stal” przy ul. Hetmańskiej. Obejmują one wymianę oświetlenia, instalację podgrzewanej murawy oraz demontaż starych masztów oświetleniowych.

W ostatnim czasie rozpoczęło się palowanie terenu pod maszty oświetleniowe, a także prace związane z wykonaniem przyłączy dla nowego oświetlenia. Obecnie trwa już kolejny etap prac związany w wymianą murawy boiska głównego. Obejmuje on ściągnięcie murawy boiska głównego w celu ułożenia instalacji nawilżającej, a także przebudowę węzła cieplnego pod trybunami, co jest z kolei niezbędne do instalacji podgrzewanej murawy.

Nowe oświetlenie dla boiska i toru żużlowego zostanie zamontowane na nowych 61-metrowych masztach usytuowanych w zachodniej części stadionu oraz na dachu trybuny wschodniej. Ponadto kontenerowy punkt kasowy zostanie rozbudowany o moduł funkcjonalny. Ostatnia część praca ma dotyczyć rozbiórki czterech starych masztów oświetleniowych o wysokości 52 metrów, pochodzących jeszcze z 1974 roku. Stan techniczny starych słupów nie pozwalał na instalację na nich nowego oświetlenia. Po demontażu mają być zezłomowane.

Inwestycja warta około 10,86 mln zł jest kluczowa dla możliwości rozgrywania meczów na poziomie Fortuna 1. Ligi przez Apklan Resovię Rzeszów w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021. Wykonawcą prac jest firma Ada-Light z Bud Kozickich koło Gostynina. Mają zakończyć się do 25 lutego.

Red.

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4