Wisła Kraków za mocna. Resovia nieskuteczna. Hitowe starcie nie zachwyciło

KATEGORIA: SPORT / 23 lipca 2022

Debiut przed własną publicznością nie wyszedł Apklan Resovii. Pasiaki przegrali ze spadkowiczem z ekstraklasy 0-2. Wisła Kraków prowadzona przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka nie zachwyciła, ale zainkasowała komplet punktów.

Choć od początku meczu lepsze wrażenie sprawiali goście, to Resovia powinna objąć prowadzenie. Aktywny od pierwszego gwizdka Kwiecień postanowił spróbować swoich sił strzałem z okolicy 17 metra. Biegańśki z ogromnym trudnem sparował soczyste uderzenie na poprzeczkę.

Chwilę później kapitalnym wolejem, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, popisał się Żyro. Pindroch był bez szans. To powinna być druga bramka zawodnika z Krakowa, bo kilka minut wcześniej minimalnie przestrzelił, główkując tuż nad poprzeczką bramki rzeszowian.

Na remis powinien strzelić Mikulec w 30 minucie. Uderzył zza linii pola karnego, ale piłkę zmierzającą do bramki gości cudem wybił Biegański.

W przerwie odbyła się uroczystość pożegnania prezesa Adriana Rudawskiego, który złożył rezygnację z zajmowanej funkcji.

Od mocnego uderzenia rozpoczęła się druga odsłona meczu. Najpierw ponownie przed szansą na gola stanął Mikulec. Adamski zagrał mu z prawej strony boiska, ale jego strzał był ponownie minimalnie niecelny. Kilkadziesiąt sekund później gola dla Wisły strzelił Pereira, ale sędziowie VAR dopatrzyli się zagrania ręką przez zawodnika gości i gola nie uznali.

Na 10 minut przed końcem spotkania losy meczu rozstrzygnął Łasicki, który wykorzystał zagranie Pereiry. Resovię należy pochwalić za próby doprowadzenia do choćby remisu. Szkoda tylko, że w zagraniach rzeszowian tak dużo było niedokładności.

Apklan Resovia – Wisła Kraków 0-2 (0-1)

0-1 Żyro (18)

0-2 Łasicki (80)

Apklan Resovia: Bransilav Pindroch -Bartosz Kwiecień (56. Klaudiusz Krasa), Dawid Kubowicz, Ruben Hoogenhout (46. Mateusz Bondarenko) – Radosław Adamski, Bartłomiej Wasiluk, Rafał Mikulec (70. Łukasz Ostrowski), Miłosz Kałahur, Marek Mróz – Kamil Antonik (64. Daniel Morys), Hubert Karpiński (70. Paweł Wojciechowski)

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański – Krystian Wachowiak, Joeseph Colley, Ivan Balta (69.Patryk Plewka), Mateusz Młyński (75. Piotr Starzyński), Michał Żyro (82. Wiktor Szywacz), Bartosz Jaroch, Igor Łasicki, Kacper Duda (75. Konrad Gurszkowski), Basha Vullnet, Momo Cisse (46. Michael Pereira)

Żółte kartki: Bartosz Kwiecień, Bartłomiej Wasiluk

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)