Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach do Wody. Triumfy rzeszowskich zawodników

KATEGORIA: SPORT / 9 czerwca 2023

Kolejne sukcesy rzeszowskich skoczków do wody w rozegranych niedawno w Rzeszowie Letnich Mistrzostwa Polski w Skokach do Wody.

Na rzeszowskim Basenie ROSiR przy ul. Matuszczaka w dniach 2-4 czerwca rywalizowali najlepsi zawodnicy w kraju. Do stolicy Podkarpacia przyjechali zawodnicy z pięciu klubów: UKS PM Syrena Warszawa, COSW Częstochowa, UKS Auerbach Tychy, MKS PM Katowice. W zawodach uczestniczył też nasze klub KSW Stal Rzeszów. Walka o medale toczyła się w 23 konkurencjach. W dziewięciu z tych konkurencji triumfowali zawodnicy z Rzeszowa.

W kategorii Open Kobiet na obu trampolinach zwyciężyła Kaja Skrzek, dwa srebra padły łupem Aleksandry Błażowskiej, a dwa brązowe medale zdobyła Maria Łukaszewicz. Niewiele zabrakło do tego by znaleźć się na podium zabrakło Oli Puterli. W konkursie skoków z wieży bezkonkurencyjna była Maria Łukaszewicz.

Maria wygrała również kategorię młodzieżowiec na trampolinie 1m. Na drugim stopniu podium stanęła Aleksandra Puterla, a na trzecim Karolina Wolska.

W zmaganiach mężczyzn pojedynek o zwycięstwo stoczyli ze sobą dwaj najlepsi zawodnicy Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak, którzy podzielili się złotymi medalami.

Kacper zwyciężył na trampolinie 3m, natomiast Andrzej był najlepszy na trampolinie 1m. Brązowy medal na trampolinie 1m wywalczył Filip Jachim. Filip w konkursie skoków z wieży stoczył zacięty pojedynek z Robertem Łukaszewiczem, zwycięsko z niego wyszedł Robert i to jemu przypadł tytuł najlepszego polskiego wieżowca.

W konkurencji Open Synchron nie miał konkurencji nasz najlepszy duet Andrzej Rzeszutek + Kacper Lesiak. W konkursie synchronów mieszanych całe podium zajęli reprezentanci KSW Stal Rzeszów. Złoto padło łupem Andrzeja Rzeszutka i Kai Skrzek, srebro Kacpra Lesiaka i Aleksandry Błażowskiej, a brąz Mileny Pilch i Miłosza Bednarza.

W kategorii A dziewcząt dwa brązowe krążki, na trampolinie 1m i wieży zawiesiła na szyi Emilia Deręgowska. Brązowy medal dla Stali Rzeszów na trampolinie 3m wywalczyła Weronika Bojda. Emilka i Weronika wspólnie do swojej kolekcji dorzuciły jeszcze srebrne medale za synchrony.

Trzy srebrne medale w kategorii A chłopców wywalczył Eryk Dróżdż (obie trampoliny i wieża). Ponadto Eryk wspólnie z Miłoszem Bednarzem zdobyli brąz w synchronach.

Łącznie zawodnicy KSW Stal Rzeszów wywalczyli aż 29 medali - 9 złotych, 11 srebrnych i 9 brązowych. Rzeszów zwyciężył w klasyfikacji punktowej Mistrzostw Polski gromadząc 127 pkt., przed Warszawą - 114 pkt., Częstochową - 96 pkt., Tychami - 47 pkt. i Katowicami - 42 pkt.

- Mistrzostwa Polski były ostatnim i trzeba przyznać bardzo udanym sprawdzianem dla członków Kadry Narodowej, którzy w dniach 22-28 czerwca 2023 będą rywalizować z najlepszymi zawodnikami na kontynencie podczas Igrzysk Europejskich w Rzeszowie - zaznacza Piotr Bojda z KSW Stal Rzeszów.