Miedź Legnica ograna przez Resovię. Bohaterem ostatniej akcji Wasiluk

KATEGORIA: SPORT / 5 listopada 2023

Piłkarze Resovii Rzeszów wygrali na wyjeździe z Miedzią Legnica w piątkowym meczu 12 kolejki Fortuna 1 Ligi. Bramkę na 2-1 dla „Pasiaków” zdobył w ostatniej akcji meczu, wracający po kontuzji Bartłomiej Wasiluk.

Miedź dwa razy „spaliła” bramkę

„Pasiaki” na mecz do Legnicy nie jechały oczywiście w roli faworyta, bo Miedź to jedna z ekip bijących się o awans poziom wyżej. W ekipie Miedzi w pierwszym składzie pojawiło się dwóch ex-resoviaków Mehdi Lehaire i Ruben Hoogenhout. W składzie „Miedzianki” nie znalazł się natomiast Kamil Antonik, który w zeszłym sezonie był jednym z najlepszych piłkarzy Resovii.

Piątkowy mecz mógł rozpocząć się od szybkiego prowadzenia gospodarzy, bo już w 7 minucie piłka po strzale Kamila Drygasa zatrzepotała w siatce Resovii, ale gol nie został uznany, ponieważ biorący udział w tej akcji Iban Salvador był na pozycji spalonej. W 24 minucie piłkarze Miedzi ponownie mogli się cieszyć z prowadzenia po świetnej akcji Damiana Michalika, który dostał piłkę na skrzydle, ładnie zakręcił Dylanem Lemperurem i uderzył mocno lewą noga, piłka wpadła do bramki odbijając się wcześniej od poprzeczki. Chwilę później okazało się, że ta bramka również nie zostanie uznana, bo były zawodnik Stali Rzeszów spalił akcję.

A co z Resovią? W pierwszej połowie piłkarze Mirosława Hajdy nie dali sobie wbić bramki, a w 43 minucie wykorzystali fatalny błąd gospodarzy. Kapitan Miedzi Nemanja Mijuskovic w zasadzie podał piłkę do napastnika Resovii Maciej Górskiego, ten będąc już przed polem karnym, odegrał do Marcina Urynowicza, który precyzyjnym strzałem po ziemi strzelił bramkę. Gospodarze chcieli szybko odpowiedzieć, ale mocny strzał Drygasa poszybował ponad bramką Pindrocha.

W drugiej połowie Miedź od razu ruszyła do ataku, jednak świetnie dysponowany był Michał Gliwa, który najpierw obronił mocny strzał Drygasa z kilku metrów, a kilka minut później efektownie wyciągnął uderzenie Mehdi Lehaire. W końcu gospodarze zdołali strzelić bramkę. Jej autorem był Damian Michalik, który w swoim stylu ładnie urwał się prawą stroną, odegrał do wchodzącego Michaela Kostki, otrzymał podanie zwrotne i mocnym strzałem pokonał Gliwę.

Wasiluk bohaterem

Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, ale w ekipie Resovii pojawił się na boisku Bartłomiej Wasiluk, który w tym sezonie nie grał zbyt wiele z uwagi na kontuzję. Defensywny pomocnik „Pasiaków” już w doliczonym czasie gry podszedł do rzutu wolnego sprzed pola karnego i w swoim stylu huknął prawą nogą, piłka odbiła się jeszcze od jednego z graczy gospodarzy i wpadła do siatki obok zdezorientowanego bramkarza Miedzi Jakuba Modrzyka. Resovia wygrywając z Miedzią sprawiła niespodziankę, a co najważniejsze dzięki 3 punktom udało się jej wydostać ze strefy spadkowej. Po 14 kolejkach, podopieczni Mirosława Hajdy mają 14 punktów i na razie zajmują 14 miejsce w tabeli.

Miedź Legnica – Resovia 1:2 (0:1)

0:1, Marcin Urynowicz (43)

1:1, Damian Michalik (62)

1:2, Bartłomiej Wasiluk (90+5)

Miedź: Jakub Mądrzyk – Michael Kostka, Nemanja Mijušković, Ruben Hoogenhout, Jurich Carolina (75. Florian Hartherz) – Damian Michalik, Damian Tront (75. Patryk Pierzak), Mehdi Lehaire (86. Bartosz Guzdek), Iban Salvador (63. Emmanuel Agbor) – 14. Kamil Drygas, Marcel Mansfeld (63. Krzysztof Drzazga).

Resovia: Michał Gliwa – Wołodymyr Zastawnyj, Karol Chuchro, Kornel Osyra, Dylan Lempereur – Kamil Mazek (61. Kelechukwu Ibe-Torti), Radosław Kanach (71. Bartłomiej Wasiluk), Marcin Urynowicz (88. Adrian Łyszczarz), Bartłomiej Ciepiela (71. Bartłomiej Eizenchart), Rafał Mikulec (71. Radosław Bąk) – Maciej Górski. Żółte kartki: Lehaire, Drygas, Hartherz, Pierzak – Górski, Osyra, Kanach.

Żółte kartki: Lehaire, Drygas, Hartherz, Pierzak – Górski, Osyra, Kanach.

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)