Grzegorz Grzyb zwycięzcą 28 Rajdu Rzeszowskiego! ZOBACZCIE ZDJĘCIA

KATEGORIA: SPORT / 10 sierpnia 2019

Finaliści 28 Rajdu Rzeszowskiego/ sobota 10 sierpnia w Rzeszowie.
Fot. Sebastian Stankiewicz

W sobotę 10 sierpnia w Rzeszowie miał miejsce finał wielkiej rajdowej imprezy. Grzegorz Grzyb zwyciężył w 28 edycji Rajdu Rzeszowskiego wyprzedzając Mikołaja Marczyka oraz Brayana Bouffiera. Dla związanego z Rzeszowem popularnego „Grzybka”, to już trzeci tryumf jeżeli chodzi o tą już kultową rajdową imprezę w Rzeszowie. Tegoroczny zwycięzca rajdu potwierdził swoją formę już w pierwszym dniu zawodów, kiedy to rozegrano 6 odcinków specjalnych na drogach Lubenii, Wysokiej i Wojaszówki. Wtedy udało mu się uzyskać 3,2 s przewagi nad drugim Brayanem Bouffier oraz 14,5 s nad Mikołajem Marczykiem.

W drugim dniu zawodów składającym się z 4 „oesów” drogami w Pstrągowej i Zagorzycach oraz jednego odcinka specjalnego w Rzeszowie, początkowo na prowadzenie wyszedł Francuz Bouffier, osiągając 2,7 sekundy przewagi nad Grzegorzem Grzybem. Jednak po wypadku Francuza na 8 odcinku specjalnym, na prowadzenie wrócił Grzyb, który nie oddał pozycji lidera już do końca rajdu. Drugi na metę zawodów ze stratą 21.9 sekundy dojechał Mikołaj Marczyk, a na trzecim miejscu uplasował się wspomniany Bouffier, tracąc do zwycięzcy 58.8 sekundy.

Dla Grzegorza Grzyba to kolejny tryumf w Rajdzie Rzeszowskim. Poprzednio udało mu się stanąć na najwyższym stopniu podium podczas tej imprezy w latach 2008 i 2009. Kierowcą z największą liczbą zwycięstw w Rajdzie Rzeszowskim wciąż pozostaje trzeci w tegorocznej edycji Brayan Bouffier, który wygrywał 5 razy.

Sobotnie zmagania rajdowców, a zarazem ostatni dzień tej imprezy, miały miejsce w Rzeszowie. Na szczęście pogoda tego dnia dopisała i efektowną jazdę zawodników miało okazję podziwiać dosyć spore grono kibiców.

Specjalnie dla Czytelników CzytajRzeszów.pl utrwalił te wyjątkowe chwile Sebastian Stankiewicz.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4