"Dokąd pędzisz, koniku?" pyta teatr Maska w swojej premierze, już w niedzielę

KATEGORIA: KULTURA / 18 października 2018

Kadr ze spektaklu "Dokąd pędzisz, Koniku".
Fot. Paweł Bialic

W najbliższą niedzielę, 21 października, o godz. 16.30 Teatr Maska zaprasza na premierę spektaklu „Dokąd pędzisz, koniku?”. Przedstawienie jest poetycką opowieścią o wolności, prawdzie i przyjaźni. Jest historią dla widza w każdym wieku, która w mądry sposób rozwija wrażliwość i wyobraźnię.

Myślą przewodnią spektaklu są losy konika. Konik jest jeszcze mały. Chciałby już być duży i pędzić razem z innymi dużymi końmi przez niekończące się wielkie pole. Ale aby być dużym, nie wystarczy po prostu chcieć. Trzeba dorosnąć. Potrzebna będzie burza, by się w niej zgubić, wesołe miasteczko, by zachwycić się jego kolorami, karuzelą i watą cukrową. Niezbędny będzie też ktoś, z kim można się zaprzyjaźnić, zaopiekować się nim w trudnych chwilach. Tak właśnie się dorasta i staje się Dużym Koniem.

„Zapraszam serdecznie wszystkich na spektakl. Usiądźmy wygodnie i zróbmy tylko jedną, jedyną rzecz, o jaką prosi nas autorka sztuki: Wyobraźmy sobie ziemię za ziemią, pole za polem, niebo za niebem, wyobraźmy sobie jedną wielką przestrzeń. Przy czym, nie jest to przestrzeń nieruchoma, jak na obrazie…”– tak w świat spektaklu wprowadza widza reżyser Jacek Popławski.

Dzień wczesniej, w sobotę 20 października, na pokazie przedpremierowym spektaklu zostaną nagrodzeni zwycięzcy konkursu plastycznego, o którym pisaliśmy TUTAJ, na portret konika. Warto śledzić na bieżąco stronę internetową oraz fanpage Facebookowy Teatru Maska, nie tylko w celu zapoznania się z repertuarem tego teatru, ale również po to by brać udział w różnego rodzaju konkursach dla dzieci, organizowanych przez Teatr Maska.

Red.

Reżyser spektaklu Jacek Popławski w rozmowie z Kamilą Szeligą uchyla rąbka tajemnicy przedpremierowo i zaprasza na niedzielny spektakl.

***

„Dokąd, pędzisz koniku?” Rady Moskowej, w reżyserii Jacka Popławskiego;

Premiera: 21.10.2018 r., (niedziela), godz. 16.30;

Choreografię do spektaklu przygotowała Marta Bury;

Scenografią zajęła się Marta Zając, a oprawę muzyczną zapewnił Hubert Pyrgies;

Obsada: Malwina Kajetańczyk, Anna Kukułowicz, Kamila Olszewska, Natalia Zduń, Magda Widłak, Tomasz Kuliberda, Maciej Owczarek.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4