Miasto cofa pozwolenie dla Res-Drobu! Firma nie komentuje tej decyzji

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 21 lutego 2019

Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie Res-Drob
Fot. Karol Woliński

Po wielu miesiącach oczekiwania władze miasta wreszcie podjęły decyzję w sprawie cofnięcia pozwolenia zintegrowanego dla Rzeszowskich Zakładów Drobiarskich Res–Drob Sp. z. o.o. Decyzją ratusza pozwolenie zostanie cofnięte w związku z postępowaniem toczącym się do września 2018 roku, które wszczęto po kontroli w zakładzie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Kontrola WIOŚ wskazała dwa przypadki złamania warunków pozwolenia zintegrowanego – przekroczenie dozwolonego poziomu hałasu generowanego przez zakład oraz pracę w godzinach nocnych.

- Pozwolenie zostało cofnięte z powodu łamania warunków pozwolenia zintegrowanego wskazanych przez kontrolę WIOŚ – poinformował nas rzecznik prezydenta Maciej Chłodnicki

W Res-Drobie na razie nie komentują całej sytuacji, ponieważ do zakładu na razie nie wpłynęły żadne oficjalne dokumenty z decyzją o cofnięciu pozwolenia.

- Nie otrzymaliśmy na razie żadnej oficjalnej decyzji z Urzędu Miasta w tej sprawie, więc nie będziemy na razie komentować słów rzecznika prezydenta - powiedział Damian Pawłowski, rzecznik prasowy firmy.

W związku z taką decyzją władz miasta, spółka prawdopodobnie będzie mogła odwołać się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Gdyby SKO podtrzymało decyzję ratusza i wyczerpały się dalsze możliwości odwołania (do sądu administracyjnego), dla Res-Drobu oznaczałoby to wstrzymanie działalności zakładu.

Decyzja władz miasta na pewno ucieszy mieszkańców osiedli 1000-lecia i Króla Augusta, którzy od wielu lat narzekają na działalność Res-Drobu w pobliżu ich mieszkań. Postępowanie jakie w sprawie zakładów wszczęło miasto, toczy się na wniosek Stowarzyszenia „Nasz Czysty i Zdrowy Rzeszów”, które zrzesza mieszkańców wspomnianych osiedli. Na razie przedstawiciele Stowarzeszenia nie zapoznali się jeszcze z decyzją miasta.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4