Ferie z IPN Rzeszów. Pokazy, warsztaty i zwiedzanie Zamku

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 11 stycznia 2020

Zamek Lubomirskich w Rzeszowie
Fot. Karol Woliński

Ferie dla dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego rozpoczną się w poniedziałek, 13 stycznia i potrwają do 24 stycznia. Jak informuje Instytut Pamięci Narodowej, już po raz 12 czeka na nich bogata oferta przygotowana przez rzeszowski oddział IPN.

- Ze swojej strony zapewniamy możliwość udziału w prelekcjach, pokazach filmowych, warsztatach edukacyjnych, turniejach gier historycznych wydanych przez IPN, zwiedzaniu rzeszowskiego Zamku Lubomirskich wraz z przewodnikiem „Tajemnice rzeszowskiego zamku”. Dla najmłodszych odbiorców organizujemy warsztaty „Bohaterski Miś” - zajęcia prowadzone w oparciu o książkę Bronisławy Ostrowskiej „Bohaterski Miś - czyli przygody pluszowego niedźwiadka na wojnie”. Dla nieco starszych proponujemy wykład poświęcony „Zbrodni Katyńskiej” - wyjaśnia Katarzyna Gajda-Bator z IPN Oddział w Rzeszowie.

Wszystkie zajęcia rozpoczną się o godz. 10.00 w Sali konferencyjnej Instytutu Pamięci Narodowej przy ulicy Szopena 23 w Rzeszowie i potrwają ok. 2 godzin. Miejscem zbiórki dla uczestników zajęć „Tajemnice rzeszowskiego zamku” będzie wejście główne przed Zamkiem.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa w zajęciach pod nr telefonu 17 860 60 54. Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość indywidualnego uzgodnienia terminu i miejsca zajęć. Oprócz Rzeszowa „Ferie z IPN” odbędą się także w Ośrodku Wypoczynkowym „Caritas” w Myczkowcach.

Red.

Fot. IPN

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4