Nowe zabawki na placach zabaw 44 przedszkoli w Rzeszowie. Za milion zł

KATEGORIA: INWESTYCJE / 20 stycznia 2023

Plac zabaw przy Przedszkolu nr 23 w Rzeszowie
Fot. Bogdan Szczupaj/Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

Do czerwca potrwa doposażenie placów zabaw przy rzeszowskich przedszkolach w nowe zabawki. Inwestycja będzie kosztować prawie milion złotych.

Do przetargu na doposażenie placów zabaw przy 44 placówkach zgłosiło się 12 firm. Najkorzystniejsza oferta jest warta 994 tysiące złotych. Złożyła ją Firma Produkcyjno – Usługowo Handlowa MARPIS z Jasionki.

- Umowa na realizację tego zadania zostanie podpisana w przyszłym tygodniu. Prace mają potrwać do połowy roku - informuje Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. - O tym, jaki rodzaj zabawek trafi do poszczególnych przedszkoli decydowali ich dyrektorzy.

Do wyboru były cztery propozycje – różniące się od siebie wielkością i funkcjami. To m.in. lokomotywa z wagonem, czy domek, do których dzieci będą mogły wchodzić. Wybrane przez przedszkola zabawki mają m.in. ścianki wspinaczkowe i zjeżdżalnie.

Wykonawca robót będzie musiał opracować projekt, przygotować teren, wykonać montaż nowych urządzeń, a po zakończeniu prac zasiać trawę. Zabawki będą posiadać niezbędne atesty bezpieczeństwa.

Inwestycja zostanie sfinansowana z puli pieniędzy Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4