Problemy z remontem kolejnego parku. Tym razem wycofał się wykonawca

KATEGORIA: INWESTYCJE / 13 maja 2019

Park przy ul. Dąbrowskiego na kompleksową rewitalizację czeka od lat. Fatalny stan alejek jest tego dowodem
Fot. Paweł Bialic

Rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego, czyli Ogrodu Miejskiego im. Solidarności miała rozpocząć się maju tego roku, jednak podobnie jak w przypadku problemów z remontem parku przy ul. Rycerskiej pojawił się problem z realizacją inwestycji. Tym razem okazuje się, że wybrany w przetargu wykonawca wycofał się z podpisania umowy.

Przypomnijmy, że do udziału w przetargu na realizację tej inwestycji, ogłoszonego jeszcze w lutym tego roku, zgłosiły się dwa przedsiębiorstwa - Firma Remontowo-Budowlana Piotrowski z Piwody, która za wykonanie prac remontowych zaproponowała 6 mln 875 tys. zł oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa, które wyceniło remont parku na 7 mln 468 tys. zł. Miasto na realizacje remontu przeznaczyło 6,77 mln zł. Można było zatem zakładać, że miasto będzie skłonne wybrać pierwszą ofertę i dopłacić brakującą kwotę. Tym bardziej, że po weryfikacji dokumentacji i korekcie okazało się, że oferta pierwszej firmy wyniosła 6,68 mln zł, więc wszystko wskazywało, że firma zmieści się w planowanym budżecie przeznaczonym na realizacje inwestycji. Tak też się stało i jej oferta została ostatecznie wybrana, jednak na ostatniej prostej wykonawca nie zdecydował się na podpisanie umowy.

- Wykonawca wycofał się podpisania umowy na rewitalizację parku przy ul. Dąbrowskiego, nie znamy powodów takiej decyzji. Przetarg w tej sprawie zostanie ponownie rozpisany w najbliższym czasie – powiedziała nam Agnieszka Siwak-Krzywonos z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

W ramach remontu parku przy ul. Dąbrowskiego miało dojść do wymiany alejek parkowych, oświetlenia i elementów małej architektury – ławek parkowych, koszy na śmieci, tablic informacyjnych. Ponadto w parku miały pojawić się również nowe nasadzenia, a w niecce dawnego stawu wyłożonej folią kauczukową miała zostać zbudowana nowa fontanna. Dodatkowo planowano również postawienie nowych rzeźb oraz przeniesienie do centralnej części parku pomnika Juliusza Słowackiego. Prace remontowe miały zostać podzielone na dwie części i planowano je zakończyć we wrześniu 2020 roku. Teraz w związku z koniecznością organizacji kolejnego przetargu, termin rewitalizacji na pewno znacznie się przedłuży.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4