W tym roku kolejne kilkadziesiąt zapadniętych studzienek do wymiany

KATEGORIA: INWESTYCJE / 7 lutego 2020

Fot. Paweł Bialic

Miejscy urzędnicy ogłosili przetarg na wymianę i regulację kolejnych zapadających się studzienek kanalizacyjnych na rzeszowskich ulicach. Tym razem modernizacja polegająca na zastąpieniu starych włazów kanalizacji deszczowej nowymi, wykonanymi w technologii tzw. pływających czyli samopoziomujących się ma objąć 52 studzienki.

Problem z notorycznie zapadającymi się studzienkami trapi użytkowników rzeszowskich ulic od lat. Od 2018 r. trwa sukcesywna wymiana uszkodzonych włazów. Dwa lata temu modernizacją objęto ich 67, a w 2019 r. było ich 57. Jak widać, liczba poddawanych wymianie studzienek maleje z roku na rok, tymczasem wydaje się, że potrzeby w tej mierze są wciąż w Rzeszowie ogromne.

Właz wykonany w technologii samopoziomującej jest integralną częścią asfaltu, dzięki czemu odciąża studnię i tym samym zapobiega zapadaniu się studzienki.

W ramach planowanego zamówienia wymianie mają być poddane studzienki na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych stolicy Podkarpacia.

Na wykonanie zadania firma, która wygra przetarg będzie mieć czas do 30 listopada br. Miasto oczekuje minimum 60 miesięcy gwarancji na wykonane prace. Na oferty rzeszowscy urzędnicy czekają do 24 lutego.

Orientacyjną wartość zamówienia Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie oszacował na nieco ponad 241 tys. zł netto. Przypomnijmy, że w ubiegłych latach wymiana studzienek kosztowała odpowiednio: w 2018 r. 284 tys. zł za 67 włazów i w 2019 r. 287 tys. zł za 57 włazów (obie kwoty brutto).

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4