Lewica uczciła 1 maja. Wiesław Buż: w tym roku to szczególne święto

KATEGORIA: POLITYKA / 1 maja 2020

Fot. Paweł Bialic

Przedstawiciele Lewicy tradycyjnie, jak co roku, 1 maja uczcili obchodzone w ten dzień Święto Pracy. Skromna delegacja podkarpackich polityków Lewicy na czele z posłem Wiesławem Bużem złożyła w Rzeszowie kwiaty pod pomnikiem Czynu Rewolucyjnego.

- Spotykamy się w szczególnych warunkach zachowując zasady sanitarne, nie możemy jak w poprzednich latach w sposób bardziej radosny świętować, ale mimo to nie możemy sobie pozwolić aby zapomnieć o tym ważnym dla wielu osób dniu - mówił Wiesław Buż, podkreślając wagę działań osób, które walczyły w przeszłości o poprawę warunków zatrudnienia.

Poseł Wiesław Buż podkreślał, że walka o prawa pracowników jest szczególnie ważna dzisiaj w dobie pandemii koronawirusa i ograniczenia działalności gospodarczej, co wiąże się również dla wielu firm z koniecznością redukcji zatrudnienia. Z drugiej strony są jednak branże zawodowe, które muszą wykonywać swoją pracę w tym trudnym dla wszystkich okresie. Poseł Lewicy podczas obchodów Święta Pracy podkreślał w szczególności rolę pracowników służby zdrowia w okresie pandemii.

- Dzisiaj zwracamy się do wszystkich ludzi pracy, a w szczególności, tych którzy w tych trudnych warunkach są na służbie, do tych którzy dbają o nasze zdrowie. Chylimy głowy za waszą pracę w szpitalach czy domach opieki - mówił Wiesław Buż.

1 maja to nie tylko Święto Pracy, tego dnia obchodzimy również rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, co nastąpiło w 2004 roku. Jak podkreślił podkarpacki poseł Lewicy w ciągu ostatnich 16 lat, Polska dynamicznie rozwijała się na wielu płaszczyznach.

- To był czas ogromnych przemian w Polsce, otworzyły się granicie, możemy korzystać z wolnego obrotu gospodarczego, bankowego, turystycznego czy kulturalnego, Był to świetny czas dla naszego kraju - stwierdził poseł Buż.

Na koniec poseł Wiesław Buż zaznaczył, że klub Lewicy jest zdecydowanie przeciwko organizacji zaplanowanych na 10 maja wyborów prezydenckich. Zdaniem podkarpackiego posła wybory powinny odbyć się dopiero w momencie ustabilizowania się sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

Podczas obchodów związanych ze Świętem Pracy, politycy Lewicy oddali również hołd zmarłemu w piątek Edwardowi Brzostowskiemu, który pełnił w latach 2006-2010 funkcję burmistrza Dębicy, w przeszłości sprawował stanowisko posła na Sejm RP, wiceministra rolnictwa oraz prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wokul

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4