Podkarpacki poseł PSL alarmująco o podwyżkach: To będzie trudny rok

KATEGORIA: POLITYKA / 4 stycznia 2021

Fot. Karol Woliński

Podkarpacki poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Mieczysław Kasprzak podczas pierwszej tegorocznej konferencji prasowej zwracał uwagę na wzrosty opłat oraz nowe podatki, które w jego opinii od 2021 roku dotkną Polaków.

- Zapowiada się trudny rok dla gospodarki, a przede wszystkim dla polskich rodzin. Takiego wysypu podwyżek podatków i nowych opłat nie było od wielu lat - mówił w poniedziałek w Rzeszowie poseł PSL.

Wśród wymienionych opłat, które wzrosną od 2021 roku, poseł ludowców wskazywał przede wszystkim na podwyżki cen za energię elektryczną, podwyżki cen artykułów zawierających cukier oraz wzrost stawek za abonament RTV, który zdaniem PSL powinien zostać zlikwidowany. Oprócz tego podczas konferencji prasowej Mieczysław Kasprzak mówił o całkowicie nowych podatkach czyli m.in. nowej formie podatku od deszczu oraz podatku handlowym.

- To około 20 nowych podatków, które zostały wprowadzone w tym roku. Sam wzrost opłat odczują mocno przedsiębiorcy przede wszystkim dlatego, że energia elektryczna jest zużywana głównie przez firmy, oprócz tego będzie opłata handlowa od sklepów wielopowierzchniowych, co przełoży się na ceny towarów - stwierdził poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Oprócz wyższych podatków oraz nowych opłat należy jednak również wspomnieć, o tym że wraz z nowym rokiem wzrośnie minimalne wynagrodzenie. Od 2021 roku będzie to 2800 zł brutto. Przypomnijmy, że w 2020 roku stawka ta wynosiła 2600 zł brutto. Wraz z wzrostem najniższej krajowej pensji wzrosną również także dodatki i odprawy. Oprócz tego rząd zapowiada także rewaloryzację emerytur o około 3 procent. Najniższa emerytura wyniesie 1250 zł, natomiast renta 930 zł.

Zdaniem posła Mieczysława Kasprzaka to jednak za mało i w jego opinii mimo tych podwyżek, w 2021 roku życie pod kątem finansowym w Polsce może być cięższe.

- Ta waloryzacja jest symboliczna, jedna podwyżka czy jeden nowy podatek może skonsumować to co zostało Polakom podniesione - twierdzi Mieczysław Kasprzak.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4