To już pewne. Redaktor Marcin Pawlak pokieruje od piątku TVP3 Rzeszów

KATEGORIA: POLITYKA / 8 lutego 2024

Fot. źródło TVP3 Rzeszów

Od piątku 9 lutego ma nastąpić zmiana na stanowisku pełniącego obowiązki dyrektora, redaktora naczelnego TVP Oddział w Rzeszowie. Obowiązki te przejmie długoletni dziennikarz, wydawca i prezenter rzeszowskiego ośrodka Telewizji Polskiej Marcin Pawlak. Zastąpi powołaną 29 grudnia ub. roku p.o. dyrektora Katarzynę Wrzesińską, kierownika produkcji.

Marcin Pawlak jest wydawcą i prowadzącym codzienny serwis informacyjny „Aktualności”. Współprowadzący programy TVP3 Rzeszów m.in. „Lato w Regionach”, „Zima w regionach” czy „Poznaj Podkarpackie”. Współautor programu emitowanego w ogólnopolskim paśmie TVP3 „Gospodarka Tu i Teraz”. Był współtwórcą cykli poświęconych między innymi Programowi Operacyjnemu Polska Wschodnia: „Na Wschodzie Zmiany” czy „Przystanek Wschód”. W okresie pandemii był współautorem codziennego programu informującego widzów w regionach o sytuacji gospodarczej „Gospodarka w Kwarantannie”.

Na co dzień przygotowywał relacje z wielu ważnych wydarzeń, m.in. Kongresu 590, Forum Gospodarczego w Krynicy i Karpaczu.

Jest także laureatem wielu konkursów dziennikarskich, m.in. podczas XVI Przeglądu i Konkursu Dziennikarskiego Oddziałów Terenowych TVP S.A. otrzymał III nagrodę w kategorii „Autor najlepszego reportażu” za reportaż „O świcie na Sybir”.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4