Wiceprezydent Rzeszowa Jolanta Kaźmierczak rezygnuje. Przez wybory?

KATEGORIA: POLITYKA / 14 lutego 2024

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

- Jolanta Kaźmierczak, zwróciła się do prezydenta miasta Rzeszowa z wnioskiem o odwołanie jej z funkcji zastępcy prezydenta miasta Rzeszowa. Prezydent przychylił się do wniosku - przekazał w środę ratusz.

Funkcję wiceprezydenta Rzeszowa Jolanta Kaźmierczak przestała pełnić z dniem 14 lutego.

- Dziękujemy za blisko trzy lata współpracy i wiele wspólnych sukcesów dla miasta Rzeszowa. W trakcie swojej kadencji, Pani Jolanta Kaźmierczak wniosła znaczący wkład w rozwój naszego miasta. Przykładem Jej inicjatyw niech będą m.in. porozumienie w sprawie budowy siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowie przy ul. Dołowej, zakup przez miasto Kina Zorza, zmiana strategii przydzielania lokali komunalnych czy uregulowanie spraw własnościowych Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Także inicjatywy ekologiczne, jak programy „Czyste powietrze” „Ciepłe Mieszkanie” czy walka ze smogiem. Z całego serca życzymy Pani Jolancie Kaźmierczak wielu sukcesów w nowej roli oraz dalszych osiągnięć zawodowych i osobistych. Liczymy na dalszą współpracę na rzecz miasta. Jesteśmy przekonani, że doświadczenie i pasja, które Pani Jolanta Kaźmierczak wniosła do pracy na rzecz naszego miasta, będą równie cenne w kolejnym przedsięwzięciu - czytamy w komunikacie, który przekazała Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prasowy prezydenta miasta Rzeszowa.

Nie wiadomo z czym związana jest rezygnacja dotychczasowej wiceprezydent. Możliwe, że chodzi o zbliżające się wybory samorządowe. Z Koalicji Obywatelskiej, której politykiem jest Jolanta Kaźmierczak płyną sygnały o wystawieniu własnego kandydata na prezydenta Rzeszowa - konkurencyjnego dla Konrada Fijołka. Swoje zainteresowanie kandydowaniem na to stanowisko zadeklarował Marcin Deręgowski, szef klubu KO w Radzie Miasta Rzeszowa.

Prawdopodobne jest jednak, że odejście Kaźmierczak z ratusza związane jest z planami objęcia przez nią kierownictwa w jednej z lokalnych agencji rządowych, w których szefostwa zmieniają się po zmianie rządu w Polsce.

Zastępcami prezydenta pozostają Krystyna Stachowska i Dariusz Urbanik.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4