Kluczowa faza kampanii wyborczej. PiS chce bronić polskiego prawa w PE

KATEGORIA: POLITYKA / 13 maja 2019

Fot. Karol Woliński

Prawo i Sprawiedliwość chce obrony polskiego prawa w związku z uczestnictwem naszego kraju w Unii Europejskiej. Politycy tej formacji na 13 dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego rozpoczęli akcję „Obroń Swoje Prawo”, która ma pokazywać, że Prawo i Sprawiedliwość chce ochrony polskiego interesu na szczeblu europejskim i zachęcić Polaków do głosowania na tę partię w nadchodzących wyborach.

Najważniejszymi kwestiami, które wymagają zapewnienia, w dalszym funkcjonowaniu Polski w UE, według polityków PiS są: obrona polskiej waluty, sprawa wychowania polskich dzieci i zakaz adopcji dla par homoseksualnych, zatrzymanie nielegalnej imigracji, prawo do kupowania towarów takiej samej jakości jak w innych krajach UE, szacunek i poszanowanie wyznawanych wartości oraz ochrona praw socjalnych takich jak „13 emerytura” czy Rodzina 500 plus. Politycy PiS na Podkarpaciu tłumaczyli w poniedziałek na czym ma polegać ochrona wspomnianych wartości.

- Chcielibyśmy, aby te wszystkie prawa w Unii Europejskiej były zakomunikowane, aby była świadomość, że nasi parlamentarzyści będą tych praw bronili. PiS jest formacją, która chce dotrzymywać słowa na szczeblu polityki wojewódzkiej czy krajowej oraz na szczeblu europejskim – mówił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego i jednocześnie prezes zarządu okręgowego tej partii w okręgu rzeszowskim.

Według Marii Kurowskiej, która wystartuje w najbliższych wyborach do PE z 9 miejsca listy PiS, deklaracja obrony wspomnianych wartości na szczeblu UE ma zachęcić Polaków do pójścia na wybory, które odbędą się 26 maja.

- Chcemy aby wyborcy mieli świadomość, że nadchodzące wybory są bardzo ważne. Zależy nam na frekwencji w tych wyborach, dlatego chcemy przedstawić społeczeństwu te kwestie, które według nas są fundamentalne dla funkcjonowania naszego kraju i zapewnić, że będziemy chronić ich w Europie - mówiła członek zarządu województwa podkarpackiego. Stanisław Kruczek mówił natomiast o sprawach gospodarczych i równym traktowaniu członków europejskiej wspólnoty.

- Naszym zdaniem kluczowe są sprawy gospodarcze. Chcemy równego traktowania, solidarnego traktowania, a nie protekcjonizmu. Zależy nam na powrocie do idei, które były u podstaw założenia Unii Europejskiej, czyli wolnego handlu w ramach wspólnoty - stwierdził Stanisław Kruczek, który także jest członkiem zarządu województwa podkarpackiego i startuje z miejsca nr 8.

Akcja „Obroń Swoje Prawo” ma charakter ogólnopolski i będzie tematem przewodnim tego tygodnia kampanii Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Wokul

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4