Od soboty druga linia autobusowa pojedzie na Matysówkę: nr 48

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 10 stycznia 2019

Fot. Tomasz Wrzesiński

Od najbliższej soboty (12 stycznia) zmianie ulegnie rozkład linii 48 rzeszowskiej komunikacji miejskiej, obsługiwanej przez MPK. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że trasa tej linii zostanie wydłużona do Matysówki (przystanek Matysówka pętla).

Do tej pory linia 48 łączyła cmentarz komunalny Wilkowyja (ul. Cienista) z pętlą przy ul. Łukasiewicza na osiedlu Zalesie. W dni robocze linia miała tylko 4 kursy dziennie, natomiast w soboty, niedziele i święta było 8 kursów linii 48.

Od soboty kursów z Matysówki w kierunku cmentarza na Wilkowyi będzie więcej. W dni powszednie 12, w soboty 10, a w niedziele i święta będzie to 11 kursów.

Przypomnijmy, że sołectwo Matysówka z gminy Tyczyn od 1 stycznia stało się nowym osiedlem Rzeszowa. Wydłużenie kursów linii 48 i zwiększenie jej częstotliwości to spełnienie zapowiedzi władz miasta wyrażonych na spotkaniu z mieszkańcami miejscowości w ubiegłym roku. Na drugiej linii MPK obsługującej Matysówkę, czyli nr 5, liczbę kursów zwiększono od 1 września ub. r., kiedy było już wiadomo, że sołectwo znajdzie się w granicach miasta.

- Wydłużenie linii nr 48 do Matysówki było bardzo dobrym krokiem, ponieważ wielu mieszkańców tego terenu pracuje, uczy się lub robi zakupy w ciągu alei Rejtana, a także zapełni dziury w rozkładzie linii 5. Najlepszym rozwiązaniem byłoby skierowanie jej do centrum przez Plac Wolności, jednak aleja Rejtana daje duże możliwości co do przesiadania się w każdą stronę miasta. Ponadto mam nadzieję, że będzie ona pewniejsza, czyli nie będzie się aż tak spóźniać jak obecna tu linia nr 5 - komentuje decyzję ZTM pan Jakub, mieszkaniec osiedla Matysówka.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4