Wrócą loty z Rzeszowa do Nowego Jorku! Będą nowe linie do Gdańska i Zadaru

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 6 lutego 2020

W konferencji zapowiadającej nowe połączenia z rzeszowskiego lotniska wzięli udział (od lewej): marszałek Władysław Ortyl, prezes PLL LOT Rafał Milczasrki i prezes Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka Adam Hamryszczak
Fot. Paweł Bialic

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły nowe sezonowe połączenia z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Od czwartku 6 lutego można już rezerwować bilety na loty z Rzeszowa nad polskie morze, czyli do Gdańska oraz do Zadaru, popularnego chorwackiego kurortu. Ważną informacją jest również zapowiedź powrotu połączeń na trasie Rzeszów-Nowy Jork, które mają być realizowane od 29 marca.

O nowych trasach lotniczych z lotniska w Jasionce poinformowano podczas czwartkowej konferencji prasowej z udziałem prezesa zarządu PLL LOT Rafała Milczarskiego, prezesa Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka Adama Hamryszczaka oraz marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla. Jak powiedział podczas konferencji prasowej prezes LOT-u Rafał Milczarski ofertę polskiego przewoźnika na rzeszowskim lotnisku wybrało w zeszłym roku 232 tys. pasażerów. Dlatego też sieć połączeń sezonowych z Jasionki będzie rozwijana.

 

- Zapewnimy mieszkańcom Podkarpacia w najbliższym sezonie letnim połączenia nad morze. Wiemy, że rzeszowianie lubią zarówno morze troszkę chłodniejsze, czyli Bałtyk jak również to cieplejsze czyli Adriatyk, dlatego uruchamiamy połączenia w tych dwóch kierunkach - mówił prezes Rafał Milczarski podkreślając dobrą współpracę z Portem Lotniczym Rzeszów Jasionka.

Prezes LOT-u Rafał Milczarski
Fot. Paweł Bialic
 

Rejsy pomiędzy Rzeszowem i Gdańskiem zaplanowano w dniach od 25 kwietnia do 26 września. Przelot w jedną stronę potrwa 1 godzinę 20 minut. Najniższa cena biletu w obie strony ma wynieść 249 zł. Połączenia będą realizowane według następującego rozkładu:

  Rzeszów-Gdańsk sobota  13.55-15.20 (od 25 kwietnia do 23 maja)  

Rzeszów-Gdańsk sobota 19.05-20.30 (od 30 maja do 19 września)  

Gdańsk-Rzeszów sobota 12.05-13.25  

Połączenia pomiędzy Rzeszowem i chorwackim Zadarem będą realizowane od 30 maja do 19 września. Rejs potrwa 2 godziny, a najniższa cena biletu w obie strony może wynieść 440 zł. Loty do Zadaru będą realizowane według następującego rozkładu:  

Rzeszów-Zadar sobota 13.55-15.55  

Zadar-Rzeszów sobota 16.35-18.35  

- Nowe połączenia do Gdańska i Zadaru wpisują się w strategię naszego lotniska dotyczącą rozwoju siatki połączeń wakacyjnych. Należy podkreślić, że Polacy coraz częściej korzystają z połączeń lotniczych, coraz częściej przesiadamy się z samochodów i korzystamy z oferty naszego przewoźnika oraz portu lotniczego - stwierdził prezes Adam Hamryszczak, który zaznaczył, że lotnisko w Jasionce będzie dążyć do wzrostu jakości obsługi pasażerów, a w szczególności rodzin z dziećmi.  

Samolot Bombardier Q400 w barwach LOT-u
Fot. Jacek Bonczak/Materiały prasowe

Władysław Ortyl podkreślał, że uruchomienie połączenia Rzeszów-Gdańsk wpisuję się w strategię rozwoju połączeń krajowych. Z kolei loty do chorwackiego Zadaru oprócz walorów turystycznych mogą pomóc w zacieśnianiu współpracy z regionem, w którym leży miasto Zadar czyli Żupanią Zadarską, która od kilku lat współpracuje w ramach partnerstwa z województwem podkarpackim.  

- Cieszy nas również to, że mieszkańcy Podkarpacia jak i innych województw będą mogli polecieć z Rzeszowa do Zadaru. Od 2011 współpracujemy jako województwo z Żupanią Zadarską i dzięki nowym połączeniom będziemy mogli to wykorzystać zarówno w kontekście turystycznym jak i przy współpracy gospodarczej - mówił w czasie konferencji Władysław Ortyl.  

Nowe połączenia LOT-u będą wykonywane regionalnymi samolotami Bombardier Q400, mogącymi zabrać na pokład 78 pasażerów. Bilety są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, m.in. na lot.com.  

Boeing 787 Dreamliner należący do PLL LOT
Fot. Paweł Bialic

Wrócą loty do Nowego Jorku. Już pod koniec marca  

Ważną informacją podaną przez prezesa LOT Rafała Milczarskiego była sprawa powrotu połączeń pomiędzy Rzeszowem i Nowym Jorkiem. Loty do Nowego Jorku wróciły do Jasionki po wielu latach w kwietniu 2018 roku. W październiku zeszłego roku ich wykonywanie zostało czasowo zawieszone i teraz jak informuje prezes LOT, z Jasionki bezpośrednio do lotniska Newark w Nowym Jorku będzie można latać już od końca marca tego roku.  

- Połączenie do Newark będzie realizowane od 29 marca do 19 października i wraca ono w charakterze połączenia sezonowego w okresie gdy korzysta z niego najwięcej pasażerów. Jestem bardzo zadowolony, że LOT po wielu latach wrócił na Newark co spowodowało, że Polonia amerykańska bardzo pozytywnie postrzega naszą działalność i chętnie korzysta z naszych połączeń - powiedział Rafał Milczarski.

Karol Woliński

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4