ZTM likwiduje linie 14 i 60. Brak porozumienia z gminą Trzebownisko

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 21 lutego 2020

Fot. Paweł Bialic

Zaledwie kilka miesięcy funkcjonowały linie nr 14 i 60 obsługujące teren gminy Trzebownisko. Obie znikną końcem lutego.

Linie obsługiwane przez MPK zostały uruchomione przez Zarząd Transportu Miejskiego 16 września ub. r. Obie startują z Dworca Lokalnego przy ul. Towarnickiego. Linia nr 14 jeździ do Stobiernej Krzywe, a linia nr 60 do Łąki z wariantowym przejazdem przez przystanek w Terliczce obok szkoły. Na każdej z nich jest tylko po dwa kursy dziennie i tylko w dni nauki szkolnej.

Uruchomienie obu linii odbyło się w porozumieniu z gminą Trzebowsko, ale powstały jako linie komercyjne. - Gmina nie dopłaca do nich ani złotówki – podkreślał w rozmowie z nami we wrześniu 2019 r. Lesław Kuźniar, wójt gminy Trzebownisko.

Uruchomienie linii nr 60 do Łąki przez Terliczkę miało związek z likwidacją oddziału szkolnego w tej wsi i koniecznością dowozu dzieci do Trzebowniska. Obie linie miały funkcjonować na okres próbny.

Z czego wynika obecna decyzja o likwidacji połączeń? Jak informuje ZTM, dzieje się to w związku z brakiem porozumienia z gminą Trzebownisko w sprawie współfinansowania linii nr 14 oraz 60.

Zawieszenie komunikacji ma formalnie nastąpić od 1 marca, ale ponieważ to niedziela, autobusy faktycznie wyjadą ostatni raz w dzień roboczy, czyli w piątek, 28 lutego.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4