Koncert „Ocalić od zapomnienia”. W piątek usłyszymy najpiękniejsze polskie piosenki artystów, którzy odeszli [WIDEO]

KATEGORIA: KULTURA / 14 listopada 2018

Zdjęcie z ubiegłorocznego koncertu
Fot. Materiały organizatorów

Zbliża się wspaniałe wydarzenie, które w szczególności zainteresuje miłośników polskiej muzyki. W piątek, 16 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Osmeckiego 51 o godz. 18.00 odbędzie się zaduszkowy koncert wspomnień „Ocalić od zapomnienia” upamiętniający twórczość artystów, którzy odeszli, ale pozostawili po sobie coś nieśmiertelnego – muzykę. Jest to już ósma edycja koncertu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród rzeszowskiej publiczności.

Na sali widowiskowej MDK wystąpią wokaliści podkarpackiej sceny muzycznej w akompaniamencie studentów Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Zdjęcie z ubiegłorocznego koncertu
Fot. Materiały organizatorów

W programie koncertu „Ocalić od zapomnienia” znajdują się utwory takich artystów jak: Anna German, Zbigniew Wodecki, Czesław Niemen czy Olga Sipowicz (Kora). Duża część koncertu poświęcona jest twórczości Agnieszki Osieckiej, która jest autorką tekstów wielu kultowych piosenek polskiej sceny muzycznej.

Bezpłatne wejściówki na koncert można już odbierać w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Osmeckiego 51 w godz. od 8.00 do 18.00.

Kam.

Zapraszamy Państwa do wysłuchania wywiadu z organizatorką koncertu „Ocalić od zapomnienia” Iwoną Josse-Jakubiec oraz do obejrzenia fragmentów próby przed piątkowym występem.

Plakat wydarzenia
Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4