Startują już w czwartek! Festiwal Filmów „Happy End” wraca do Rzeszowa

KATEGORIA: KULTURA / 6 listopada 2019

Grafika - Materiał organizatorów

W czwartek, 7 listopada, po 4-letniej przerwie wraca do Rzeszowa Festiwal Filmów Optymistycznych „Happy End”. Startują o godz. 17.00 w sali kinowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

Burzliwa historia Festiwalu

Festiwal skupiający swoją uwagę na happy endzie w filmach - nie narodził się w Rzeszowie. Pierwsza edycja tego optymistycznego wydarzenia filmowego odbyła się w Jeleniej Górze, przy współpracy Stowarzyszenia Faktor i Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Jednak wydarzenie to nie zagościło na dłużej w Jeleniej Górze. Kolejna edycja „Happy Endu” odbyła się we Wrocławiu. Potem po dwóch edycjach, już z głównym sponsorem u boku, spółką Multimedia Polska na wiele lat zagościł właśnie w naszym mieście - Rzeszowie. I jak podkreślają organizatorzy tego Festiwalu, to właśnie w Rzeszowie, w Wojewódzkim Domu Kultury, przy najlepszej widowni festiwalowej, odbyły się jedne z najlepszych edycji tego wydarzenia w historii całego Festiwalu.

Jak informują po kilku naprawdę udanych edycjach - w dość zawiłych i skomplikowanych okolicznościach „Happy End” przeniósł się na dwa lata do Częstochowy. W jeszcze bardziej zawiłych okolicznościach piętnastolecie Festiwalu odbyło się ponownie we Wrocławiu, przy współpracy z Dolnośląską Szkoła Wyższą.

Organizatorzy Festiwalu Filmów Optymistycznych „Happy End” postanowili jednak po 4 latach przerwy wrócić tam, gdzie Festiwal święcił swoje triumfy i cieszył się największym zainteresowaniem publiczności, czyli znowu do Rzeszowa.

Dlatego też od czwartku w Rzeszowie będzie trwał jeden z najbardziej pozytywnych festiwali filmowych. Przez trzy dni rzeszowianie będą mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych filmów fabularnych, dokumentalnych, profesjonalnych, studenckich i niezależnych – to wszystko już w dniach 7-9 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Okrzei 7.

Zapraszamy Was do zapoznania się z historią festiwalu, dzięki krótkiemu filmowi przygotowanemu przez jego organizatorów.

Oficjalne otwarcie Festiwalu Filmów Optymistycznych „Happy End” odbędzie się w czwartek, 7 listopada, o godz. 17.00 w WDK. Wstęp na wszystkie seanse i wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny

Filmy prezentowane podczas Festiwalu „Happy End” kwalifikowane są na podstawie przedstawionego w nich optymizmu. Miłośnicy kina i bywalcy tego Festiwalu bardzo polubili proponowaną przez organizatorów formułę, dlatego z pewnością ucieszy ich fakt, że wydarzenie to znowu będzie gościło w Rzeszowie. Jednak „Happy End” to nie tylko filmy, ale także wydarzenia towarzyszące, a więc spotkania z twórcami, aktorami i reżyserami. To również okazja, aby zajrzeć za kulisy świata filmowego, zdobyć nową wiedzę oraz zrobić zdjęcie z kultową już Złotą Rybą „Happy Endu”. Złota Ryba jest nagrodą i symbolem Festiwalu Filmów Optymistycznych „Happy End”. Statuetkę wykonał artysta ormiańskiego pochodzenia Vahan Bego.

W tym roku Honorową Złotą Rybę za wspieranie polskiego kina niezależnego odbierze Grażyna Zielińska - aktorka teatralna i filmowa, absolwentka wrocławskiej filii PWST w Krakowie. Dla szerokiej publiczności znana z ról w takich serialach jak: „Ranczo”, „Na dobre i na złe” czy „Pierwsza Miłość”.

Kam.

Szczegółowy program „Happy Endu” prezentujemy poniżej.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4