Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie z PWSTE w Jarosławiu

KATEGORIA: EDUKACJA / 4 kwietnia 2019

Umowę w obecności ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina (pierwszy z lewej), podpisali rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski (drugi z lewej) oraz rektor Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Rejman (trzeci z lewej). Z prawej członek zarządu województwa Stanisław Kruczek
Fot. Kamila Szeliga

Dzięki współpracy dwóch uczelni, młodzi ludzie z Podkarpacia, jak również z całej Polski, którzy nie mają możliwości podjęcia studiów licencjackich w Rzeszowie, będą mogli ukończyć studia inżynierskie I stopnia w Jarosławiu, a później bez przeszkód kontynuować naukę na studiach magisterskich na Politechnice Rzeszowskiej.

Porozumienie o współpracy naukowo-dydaktycznej podpisali w czwartek, 4 kwietnia rektor Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski oraz rektor Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Rejman. Na spotkaniu, które odbyło się w sali Senatu Politechniki Rzeszowskiej obecny był również minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

- Bardzo się cieszę, że są takie uczelnie zawodowe, jak uczelnia w Jarosławiu, które koncentrują się przede wszystkim na kształceniu na kierunkach inżynieryjnych, a jeszcze bardziej cieszę się z tego, że Politechnika Rzeszowska dzisiaj decyduje się, jako ważna uczelnia akademicka, objąć niejako patronat i podjąć ścisłą współpracę z uczelnią w Jarosławiu – mówił na konferencji Jarosław Gowin.

Fot. Kamila Szeliga

Rzeszowska uczelnia cieszy się dużą popularnością wśród studentów, dlatego często chętnych do studiowania jest więcej niż wolnych miejsc. Dzięki współpracy, dobrze wykwalifikowani inżynierowie będą mogli kontynuować naukę i zasilić szeregi Politechniki Rzeszowskiej.

- Uważam, że polskie uczelnie zaczynają wykorzystywać ten pozytywny efekt synergii, przechodząc od fazy niepotrzebnej, szkodliwej konkurencji do fazy współpracy. My powinniśmy konkurować ze światem, a nie między sobą – powiedział minister Jarosław Gowin.

Rektor PWSTE w Jarosławiu, Krzysztof Rejman wyraził zadowolenie z podpisania porozumienia pomiędzy uczelniami. Zapowiedział otwarcie nowych kierunków na PWSTE w Jarosławiu, które zaistnieją dzięki zawartej współpracy. Politechnika Rzeszowska posiada liczną i wykwalifikowaną kadrę, która wspomoże jarosławską uczelnię i przyczyni się do lepszego przygotowania podkarpackich studentów. Nasz region rozwija się bardzo dynamicznie, przybywa studentów chcących szkolić się na kierunkach technicznych, dlatego podpisanie porozumienia pomiędzy Politechniką Rzeszowską a Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną ma mieć pozytywny wpływ na ogólny rozwój gospodarki na Podkarpaciu.

Kam.

Fot. Kamila Szeliga

Fot. Kamila Szeliga

Fot. Kamila Szeliga

Fot. Kamila Szeliga

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4