Stal Rzeszów gra dalej w Pucharze Polski. Skromna wygrana z 3 - ligowcem

KATEGORIA: SPORT / 28 lipca 2022

Stal Rzeszów pokonała 1-0 Pogoń Grodzisk Mazowiecki w I rundzie Fortuna Pucharu Polski. Rzeszowianie będący faworytem meczu długo nie mogli sforsować obrony 3-ligowej Pogoni. Zwycięską bramkę strzelił w 71 minucie meczu Dawid Olejarka.

Zmiany w składzie

Stal Rzeszów przystępowała do meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki w roli zdecydowanego faworyta. Trener „Stalowców” Daniel Myśliwiec dokonał przed środowym meczem kilku zmian w składzie, w porównaniu z dwoma poprzednimi meczami w lidze. W ataku obok Andreji Prokicia zagrali Kacper Sadłocha i Wiktor Kłos. W pomocy pojawili się z kolei Bartłomiej Poczobut, Marcel Kotwica i Kacper Piątek, a w bramce zagrał Wiktor Kaczorowski.

Rzeszowianie rozpoczęli mecz dosyć niemrawo, a goście z Grodziska Mazowieckiego próbowali groźnie kontrować. Już w 4 minucie bramkarz Stali musiał interweniować, a w 7 minucie lewy pomocnik Pogoni (Michał Wrzesiński) znalazł się w okolicy pola karnego i zdecydował się na strzał, piłka przeleciała jednak w bezpiecznej odległości.

Stal próbowała rozgrywać piłkę od tyłu, nieźle działał Bartłomiej Poczobut, który był aktywny w odbiorze piłki i celnie rozdzielał piłki, problem był z kreowaniem sytuacji bramowych, w swoim stylu szarpał na skrzydle Prokić, rajdów próbował Wiktor Kłos, ale w początkowych momentach meczu niewiele z tego wynikało. W 21 minucie w końcu zrobiło się groźnie pod bramką Pogoni. Sadłocha dośrodkował w pole karne, a Prokić uderzył głową i minimalnie przestrzelił.

W 34 minucie meczu Wiktor Kłos wszedł w pole karne rywala z prawej strony, ale jego dogranie do Prokicia zablokował defensor gości. Kilka minut później Pogoń oddała strzał na bramkę Stali, ale bez problemu wyłapał Kaczorowski. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0-0.

Lepsza druga połowa

Mimo rozczarowującej gry w pierwszej połowie, trener Myśliwiec nie dokonał żadnych zmian w przerwie meczu. Od początku drugiej połowy Stal przejęła kontrolę nad piłką, goście wycofali się do defensywy. W 46 minucie świetną sytuację miał Kacper Piątek, który uderzył głową piłkę wrzuconą w pole karne przez Marcela Kotwicę. Świetnie zachował się bramkarz gości Mateusz Małecki parując piłkę na rzut rożny.

W 60 minucie trener Myśliwiec zdecydował się na aż trzy zmiany. Na boisku pojawili się Patryk Małecki, Damian Michalik i Dawid Olejarka zmieniając kolejno Sadłochę, Prokicia i Piątka. Roszady przyniosły efekty, Stal jeszcze mocnie napierała na rywala, Małecki dobrze rozdzielał piłki w środku pola, aktywny z prawej strony był Michalik.

W 70 minucie to jednak piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki mieli doskonałą okazję do skarcenia „Stalowców”. Po kontrze, w sytuacji sam na sam znalazł się prawy obrońca Kuba Wyszkowski i tylko dzięki świetnej interwencji Wiktora Kaczorowskiego goście nie mogli cieszyć się z bramki, piłka wyszła na rzut rożny.

Olejarka bohaterem

Goście nie wykorzystali swojej świetnej sytuacji, a minutę później to Stal cieszyła się z bramki. Po źle rozegranym rzucie rożnym przez Pogoń, z kontrą wyszedł Małecki, który przytomnie zagrał na prawe skrzydło do Kłosa, ten na wysokości pola karnego dośrodkował do Olejarki, który nie miał problemów by pokonać bramkarza gości. To drugie trafienie pomocnika biało-niebieskich w tym sezonie. Wcześniej udało mu się pokonać bramkarza rywali w meczy ligowym z Chrobrym Głogów.

Stal dążyła do kolejnych bramek, sytuację bramkowe wypracowywali przede wszystkim grający na prawej stronie Marczuk i Michalik. Goście dopiero pod sam koniec postanowili powalczyć o dogrywkę. W doliczonym czasie gry do sytuacji w polu karnym doszedł pomocnik Pogoni Kacper Szczudliński. Jego strzał głową spokojnie wyłapał Wiktor Kaczorowski. Chwilę później sędzia Aleksander Kozieł zakończył mecz.

Stal Rzeszów pokonując Pogoń Grodzisk Mazowiecki awansowała do 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. Losowanie par na tę rundę odbędzie się w najbliższy piątek, 29 lipca 2022 roku o godzinie 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Najbliższe spotkanie Stal Rzeszów rozegra jednak już w ramach rozgrywek Fortuna 1. Ligi na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie. Pierwszy gwizdek w niedzielę 31 lipca , o godzinie 15:00.

Stal Rzeszów – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1-0 (0-0)

Bramki: Dawid Olejarka 71.

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski – Dominik Marczuk, Łukasz Góra, Paweł Oleksy, Piotr Głowacki – Bartłomiej Poczobut, Marcel Kotwica – Wiktor Kłos, Kacper Sadłocha (61′ Patryk Małecki), Kacper Piątek (61′ Dawid Olejarka), Andreja Prokić (61′ Damian Michalik).

Pogoń Grodzisk Mazowiecki: Mateusz Małecki – Jakub Kołaczek (78′ Adrian Karasek), Michał Wrzesiński (56′ Jean Franco Sarmiento), Rafał Zembrowski (78′ Matheus Diaz Ceschin), Damian Jaroń (65′ Kuba Wyszkowski), Michał Sacharuk, Kacper Szczudliński, Michał Strzałkowski, Kacper Łoś, Kacper Gzieło (56′ Dawid Keller), Bartłomiej Widejko.

Żółte kartki: Marcel Kotwica 35., Paweł Oleksy 55. – Bartosz Widejko 60.

Sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce)