To było do przewidzenia: nowe radne z Matysówki w Rozwoju Rzeszowa

KATEGORIA: POLITYKA / 14 stycznia 2019

Krystyna Stachowska i Danuta Szyszka - nowe radne z Matysówki weszły w skład Rady Miasta
Fot. Paweł Bialic

Od poniedziałkowej, nadzwyczajnej, piątej sesji Rady Miasta Rzeszowa w obecnej kadencji mamy oficjalnie 27 radnych. Stało się tak na skutek włączenia w granice Rzeszowa sołectwa Matysówka, a wraz z nowymi terenami do rady dołączą dotychczasowe radne z gminy Tyczyn – Danuta Szyszka oraz Krystyna Stachowska. Obie radne złożyły w poniedziałek ślubowanie.

Po zwiększeniu składu bezwzględna większość głosów w radzie będzie teraz wynosić 14 głosów.

Obie radne jeszcze przed dołączeniem do Rady Miasta Rzeszowa deklarowały, że będą dążyły przede wszystkim do polepszenia warunków życia mieszkańców Matysówki. Najważniejsze inwestycje, które ich zdaniem muszą zostać zrealizowane to remont dróg, położenie chodników przy niektórych ulicach, budowa ośrodka zdrowia czy rozbudowa szkoły.

Do tej pory obie radne, które w ostatnich wyborach startowały z poparciem PiS nie chciały zdradzić, do którego ugrupowania w Radzie Miasta dołączą. Teraz sytuacja jest już jasna, obie radne wzmocnią Rozwój Rzeszowa.

- Tak, mogę potwierdzić, że wraz z Danutą Szyszką dołączyłyśmy do Rozwoju Rzeszowa i w tym klubie będziemy działać na rzecz mieszkańców Rzeszowa - powiedziała radna Krystyna Stachowska.

W rezultacie takiej decyzji nowych radnych klub wspierający prezydenta Tadeusza Ferenca będzie dysponował w radzie 14 głosami. To zaś oznacza, że Rozwój Rzeszowa będzie miał w Radzie Miasta samodzielną większość, co oczywiście nie przeszkadza w dalszym istnieniu koalicji tego klubu z posiadającym 4 radnych klubem Platformy Obywatelskiej.

Opozycyjny klub PiS posiada 9 radnych.

Karol Woliński

Radna Danuta Szyszka
Fot. Paweł Bialic

Radna Krystyna Stachowska
Fot. Paweł Bialic

Nowe radne weszły w skład klubu Rozwój Rzeszowa
Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4